De Havengids LOGO

Abonneer je op ons youtube kanaal @dehavengids

Jachthaven Antwerpen Willemdok
Godefriduskaai 99, 2000 Antwerpen
Telefoon havenmeesters:
Kantoor: +32 3 231 50 66
Mob. Dirk: +32 495 53 54 55
Mob. Raymond: +32 496 23 60 70
VHF: 69 (aanmelden verplicht)
E-Mail: willemdok@jachthavenantwerpen.be
Website: https://www.jachthavenantwerpen.be/
(kies: Jachthaven Antwerpen Willemdok)

Antwerpen – JH Antwerpen Willemdok

Lucid//Stad Antwerpen

Pleziervaart bepaalt hier de bloedruk van dit kloppende metropoolhart. Dat begon in 2000 toen de jachthaven opende in de bijna 200 jaar oude dokken. Jachthaven Willemdok is zowel voor motor- als voor zeiljachten bereikbaar via de kanalen en via de Schelde. De tocht naar Antwerpen is uitdagend, maar de moeite waard. Deze kosmopolitische stad is vooral gastvrij op mensenmaat.

Vlot naar Antwerpen
Houd rekening met de getijdestroming om de Schelde op  te varen. Ga met de vloedstroom mee vanuit Vlissingen, Breskens, Terneuzen of Hansweert. In Antwerpen neem je de Kattendijksluis om zo via het Kattendijkdok, door de Londenbrug te varen. Hier passeren ook de jachten die vanuit de Schelde Rijn verbinding of het Albertkanaal komen.
Alle gegevens en coördinaten over de aanlooproutes door de havendokken naar de Jachthaven Willemdok staan duidelijk beschreven op de website van Jachthaven Antwerpen Willemdok.
Roep de havenmeesters op tijd op, dan varen ze je met hun RIB tegemoet aan de Londenbrug om je wegwijs te maken. Na aanmeren ga je langs het havenkantoor en je krijgt meteen toegang tot sanitair en wasserette in hetzelfde blok, een toegangscode tot de steigers en de wifi. De haven is voorzien van alle comfort en uitermate beveiligd.

Levendigheid in het kwadraat
Welkom in Antwerpen, op de plek waar de rijke havenhistorie naadloos aansluit bij kosmopolitische levendigheid. Antwerpen is een modestad, een cultuurstad, een uitgaansstad en winkelstad maar ook een gastronomische stad. De gloednieuwe Wolf food market vindt je recht tegenover het havengebouw. In onmiddellijke omgeving staan leuke eetgelegenheden naast elkaar: de betere hamburgers, de beste ijsjes van dit
werelddeel, toprestaurants en ook broodjesbar, om de cosy bars en levendige kroegen niet te vergeten. Boodschappen doe je in de onmiddellijke omgeving, de watersportwinkel is niet veraf.

Stap van boord
Dan is er nog de oude en nieuwe cultuur, shopping voor alle beurzen en een niet te evenaren uitgaansleven in karaktervolle wijken. Alles bereik je gemakkelijk te voet of met de huurfiets (Het Veloke). Wie met de boot naar Antwerpen komt blijft doorgaans langer liggen dan het oorspronkelijke plan is.


You cannot copy content of this page